Zapowiedź Ubuntu 14.10 o nazwie kodowej Utopic Unicorn

logo2smalla

Nie dawno informowaliśmy o tym, że w naszych komputerach zagościło nowe wydanie Ubuntu  14.04 Trusty Thar a tu ku naszemu zaskoczeniu ekipa z Canonical, myśli już nad kolejnym wydaniem.

Mark Shuttleworth na swoim blogu, w kilku zdaniach, wyraził swój zachwyt i podziękowania wszystkim zespołom i osobom biorącym udział przy tworzeniu Trusty Tahr’a.

Podkreślił, że w Ubuntu 14.04 postawiono głównie na poprawienie wydajności i stabilności oraz że skupiono się głównie na dopracowaniu tego, co jest już znane i zostało przetestowane we wcześniejszych wydaniach.

 

Wygląda na to, że za nie długo poznamy zastępcę Trusty Thar’a, w wydaniu 14.10, gdzie nazwą kodową będzie Utopijny Jednorożec (Utopic Unicorn).

Jak na swoim blogu Mark Shuttleworth stwierdził że należy wprowadzić nową generację Linuksa: szybszego, mniejszego, lepiej skalowalnego i lepszego w utrzymaniu. Uważa dlatego tak, że po wprowadzeniu zmian zaproponowanych przez wszechobecnych deweloperów Ubuntu tj. przejście na systemd, porzucenie Python 2.x oraz odcięcie się od rzeczy, które są ociężałe i są lub stają się bezużyteczne.

Źródło: http://www.omgubuntu.co.uk/2014/04/ubuntu-14-10-name-utopic-unicorn

Dodane w: Aktualności, Dystrybucje Tagi: , , , , ,
Hosted by: Administracja serwerami. Engine: Wordpress.