PostgreSQL 9.1 beta 1 wydane

Jak poinformował projekt PostgreSQL 01 maja wydano pierwszą betę PostgreSQL 9.1. Beta zawiera wszystkie funkcje, które będą również dostępne w finalnej, stabilnej wersji. Developerzy PostgreSQL zachęcają użytkowników do pobierania pierwszej bety i testowania jej funkcji. Jak można przeczytać w informacji odnośnie wydania pierwszej bety – finalna wersja PostgreSQL w wersji 9.1 powinna być dostępna w przeciągu dwóch, czterech miesięcy. PostgreSQL 9.1 beta 1 zawiera bardzo dużo nowych funkcjonalności, które zdaniem projektu PostgrSQL jest pierwszym systemem bazodanowym, który posiada te funkcje. Funkcje, które się pojawiły w tej wersji to m.in.:

– synchroniczna replikacja,
– integracja z SE Linux,
– rozszerzenia,
– sortowanie per kolumna dla baz wielojęzycznych,
– tabele niezalogowane,
– indeksowanie K-najbliższy-sąsiad,
– i wiele innych

Jeżeli ktoś jest zainteresowany pomocą w zakresie testowania wydanej bety powinien zapoznać się z informacjami dostępnymi w HOWTO: http://wiki.postgresql.org/wiki/HowToBetaTest.

Developerzy PostgreSQL informują również, że z racji iż jest to wydanie beta nie jest wskazane by używać jej w środowisku produkcyjnym. Zaznaczają również, że przed finalnym wydaniem mogą się ukazać kolejne beta wersje jak również kilka wersji RC (release candidate).

Źródło: http://www.postgresql.org/about/news.1313

Dodane w: Aktualności, Software Tagi: ,
Hosted by: Administracja serwerami. Engine: Wordpress.