Mark Shuttleworth: Naszym celem jest zdobycie 200 mln użytkowników w 4 lata

Jak ogłosił Mark Shuttleworth podczas ostatniego Szczytu Developerów Ubuntu w Budapeszcie – celem jest zdobycie 200 milinów użytkowników w przeciągu czterech najbliższych lat. Jak na razie Canonical nie posiada żadnych oficjalnych danych na temat aktualnej liczby użytkowników Ubuntu. Aczkolwiek zgodnie z informacjami podanymi przez Prakash’a Advani’ego – Managera Partnerów Canonicala na Azję Środkową – liczby te oscylują w granicach 12 milionów.
Przejście z 12 do 200 milionów użytkowników w przeciągu czterech lat oznacza, że Ubuntu nie może się zadowolić jedynie tym, że jest najpopularniejszą dystrybucją Linuksa. Celem Canonical jest wyjście poza te ramy i pokazanie się ludziom korzystających z Windowsa czy MacOS i zachęcenie do zmiany systemu.
Sama idea propagowania Wolnego Oprogramowania okazuje się być niewystarczająca. Jak twierdzi Shuttleworth Ubuntu nie jest tworzone z myślą o developerach ale o zwykłych użytkownikach. Dlatego też Canonical przy tworzeniu Ubuntu 11.04 testował różne rodzaje układów czy „słuchał” opinii użytkowników testujących Ubuntu 11.04 w fazie projektowania. Fakt, faktem osiągnięcie 200 milionów użytkowników jest na pewno możliwe. Jedno czego można się spodziewać to jeszcze większy nacisk na ergonomię interfejsu użytkownika jak również większy wpływ opinii testerów na ostateczny wygląd Ubuntu.
A jakie jest Wasze zdanie? Czy Ubuntu jest w stanie w ciągu 4 lat pozyskać 200 milionów użytkowników?

Źródło: http://digitizor.com/2011/05/09/mark-shuttleworth-ubuntu/

Dodane w: Aktualności, Dystrybucje Tagi: ,
Hosted by: Administracja serwerami. Engine: Wordpress.