Firefox OS dużo lepsze? – Konferencja na targach MWC 2014

ikonaMozilla, zorganizowała swoją konferencję dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC w Barcelonie, gdzie Twórcy Firefox OS zaprezentowali kilka nowych smartfonów, mających na celu zamazać złe pierwsze wrażenia, jakie zostało po pierwszych urządzeniach.

Mozilla cały czas celuje w rynki wschodzące, takie jak Indie. W tym celu firma celuje w bardzo tanie urządzenia, które mają kosztować poniżej 50 dolarów, a nawet 25 dolarów. Podpisano nawet umowę ze Speadtrum Communications, która ma dostarczać układy do nowych urządzeń z Firefox OS.

Organizacja porozumiała się z nowymi producentami, dzięki czemu na rynek mają trafić kolejne urządzenia. Jednym z telefonów które szczególnie ciekawie prezentuje się jest Alcatel One Touch Fire S z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz i obsługą szybkiej sieci 4G LTE. Oprócz tego smartfon ma być wyposażony w 4,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, dwie kamery – 8 Mpix z tyłu, oraz 2 MPix z przodu, a także moduł łączności NFC.

Źródło: http://www.purepc.pl/mwc_2014/mwc_2014_zmiany_w_systemie_firefox_os_i_nowe_urzadzenia

Dodane w: Aktualności, Dystrybucje, Software, Wydarzenia Tagi: , , , , , ,
Hosted by: Administracja serwerami. Engine: Wordpress.